REALIZACJE » RESTAURACJA SŁODKI WENTZL – GALERIA KRAKOWSKA


2007

lokalizacja: Kraków, Galeria Krakowska
powierzchnia: 160 m2
inwestor: Jerzy Kięczkowski

ZAKRES PRAC
projekt wnętrz
projekt mebli i wyposażenia
sysytem identyfikacji wizuanej
nadzór wykonawczy

WSPÓŁPRACA
arch. wnętrz Aleksandra Twardowska

RESTAURACJA SŁODKI WENTZL – GALERIA KRAKOWSKA

„Słodki Wentzl” w galerii krakowskiej to najmłodsze dziecko sieci restauracji z krakowskiego rynku. Koktail bar – kawiarnia powstał jako reprezentatywny lokal zajmujacy się sprzedażą lodów własnej produkcji. Położony w centrum galerii, w pobliżu ruchomych schodów. Wnętrze oparte jest na pełnych łukach, w nawiązaniu do formy jednej ze ścian lokalu oraz znajdujacej się tuż obok na centralnym placu galerii fontanny zbudowanej z kamiennych okręgow. W centrum kawiarni znajduje się kolisty bar oparty na osi stalowej kolumny, otwarty na uporządkowane zaplecze technologiczne również wyposażonej w meble ze stali nierdzewnej. Nowoczesne lady chłodnicze ze szkła i aluminium tworzą wokół zaplecza krąg o średnicy ponad 7 metrów.

Całość utrzymana jest w tonacji kolorystycznej, która ma przenieść odbiorcę do krainy lodow: śmietankowych i cytrynowych polanych ciemną gorzką czekoladą.

W strefie poza barem – podział we wnętrzu na część siedzisk twar-dych (kremowe i lemonkowe krzesła z tworzywa projektu EAMES/VITRA) i miękkich – obitych perłowym skajem (projekt autorski Renaty Kalarus). Blaty stołów są z białej carrary i srebrzyste-go laminatu; hockery z polerowane-go aluminium, dekoracyjne elementy we wnętrzu to zielone „algi” z VITRY i zmieniająca pastelowe kolory gigan-tyczna lampa ARTEMIDE.

Lokal dla młodych i starych, spragnio-nych świeżego designu oraz wyśmienitych lodów.